Investiční průvodce

Děláme ze složitého a komplikovaného procesu investování do nemovitostí
proces jednoduchý a srozumitelný.


 • 1

  Investiční profil

  Spolupráce s investory začíná analýzou jejich profilu a aktuální situace. Řadíte se mezi dravé investory a záleží Vám zejména na zhodnocení a pasivním příjmu bez dílčích preferencí co se dané nemovitosti týče? Máte z dlouhodobého hlediska s nemovitostí další plány, a proto například preferujete určitou lokalitu, druh stavby, vyšší patro či jiné? Chcete nemovitost financovat v hotovosti nebo úvěrem? Když úvěrem, tak kolik hotovosti můžete uvolnit? Budete nemovitost kupovat na sebe nebo do majetku firmy? Odpovědi na tyto a další otázky definují Váš investiční profil, podle kterého Vám budeme schopni nabídnout tu pravou investiční nemovitost.

 • 2

  Napárování vhodné nemovitosti

  V této fázi pro Vás budeme hledat vhodnou investiční příležitost. Nemovitost vyhledáme, prověříme a sestavíme kalkulaci. Z té vyčtete základní číselné parametry investice, a to zejména celkový objem investice a budoucí čistý garantovaný příjem. Když Vás některá ze zaslaných kalkulací zaujme, dojednáme termín prohlídky. Po společné návštěvě vybrané nemovitosti budeme čekat na Vaše vyjádření, na jehož základě budeme dále jednat.

 • 3

  Vyjednání ceny, znění smluv, právní a technická Prověrka

  Vyjednáme cenu a podmínky koupě, provedeme právní a technickou prověrku. Důkladnou kontrolou právního i technického stavu předcházíme nepříjemným překvapením, které při nedůslednosti mohou ekonomiku celého projektu poslat do červených čísel. Právní prověrku provede náš renomovaný právní zástupce. Technickou prověrku provedeme se zástupcem jedné z našich stavebních firem a jejich specialisty.

 • 4

  Zajištění financování

  Značná část investorů využívá tzv. pákového efektu a financuje své investiční záměry prostřednictvím hypotečního či investičního úvěru. Aktuální situace na úvěrovém trhu této strategii pozitivně nahrává. Příprava financování musí být zahájena ještě před podpisem rezervační smlouvy. I pro tuto část procesu jsme vybaveni kvalifikovanými a spolehlivými partnery, kteří Vám zajistí ty nejlepší podmínky, které bude možné v dané situaci získat.

 • 5

  Proces koupě

  Po dokončení všech příprav a revizí přijde čas na podpisy celé škály smluvní dokumentace včetně návrhů na vklad do katastru nemovitostí. Následuje zákonná lhůta (20 dní) a do týdne můžeme byt přebírat. Bezprostředně před převzetím nemovitosti sjednáme komplexní pojištění a po převzetí zajistíme přepisy energií.

 • 6

  Vhodná rekonstrukce a vybavení interiéru

  V případě nutnosti bude v tomto již pokročilém stádiu čas na vhodnou rekonstrukci. Jelikož všechny nezbytnosti budeme mít společně prokonzultované a odsouhlasené ještě před převzetím nemovitosti, zahájíme práce ihned po obdržení klíčů. Rekonstrukce z naší zkušenosti trvají v průměru 2-8 týdnů dle rozsahu prací. Poté přijde na řadu designové vybavení a slavnostní prezentace hotového projektu.

 • 7

  Správa nemovitosti

  V momentě, kdy bude vše připraveno, tedy zrekonstruováno či zrenovováno, vybaveno a profesionálně nafoceno, můžeme s odstupem týdne či dvou zahájit nájemní vztah. Od jeho začátku Vám budeme na Vámi uvedený bankovní účet pravidelně každý měsíc poukazovat kalkulací determinované čisté nájemné. To je tedy ten moment, kdy začínáte být rentiéry a kdy Vaše investiční nemovitost začíná plnit funkci, pro kterou byla zakoupena.


Výplatu prvního nájemného mohou naši investoři očekávat po uplynutí  2 - 4 měsíců.
Vše závisí na způsobu financování a rozsahu rekonstrukce.